Historie zámku

 

Ve středověku se vybíraly papežské desátky a ty se zapisovaly do velké knihy. Jedna taková kniha byla sepsána v letech 1352 – 1405. A v ní je uveden románský kostelík v Chanovicích.

Kostel tu však byl mnohem déle. Lidské ruce ho tu postavily asi ve druhé čtvrtině 13. století. Kolem něj stály sruby a ten největší, to bylo panské sídlo.

Ve 14. století je postaven hrad. Ten v 15. století koupili páni z Dlouhé Vsi, kteří ho přestavěli a vyhloubili kolem něj 8 metrů široký příkop. Od té doby má hrad hrázděný ochoz a nárožní věžičky.

V 16. století byl příkop zasypán a hrad přestavěn na zámek. V téže době se začíná na zámku vařit pivo.

Roku 1717 zámek kupuje jakýsi Ferdinand Rumerskirch (to je celkem nepodstatné, ale důležitější je, že v kupní smlouvě je zmínka o chanovickém pokladu ). A zase se opravuje. Nejen zámek, ale i kostel a fara. Staví se barokní sýpka. V polovině 18. století pivovar vyprodukuje už 150 hl (pro ty, kteří neví, co to znamená hl: je to hektolitr. 1 hl = 100 l). Na konci 18. století všechno dřevěné lehlo popelem (pivovar naštěstí ne, protože byl ve sklepě :-) )!!!

V 19. století zámek dostává současnou podobu.

Poslední majitel panství, baron Goldegg, byl v roce 1945 (tj. na konci války) úkladně zastřelen. Podle polodoložených zpráv jej zastřelil jeho bývalý zaměstnanec (baron jej “vyhodil”, protože špatně pracoval).

Od roku 1947 je v prostorách zámku základní škola.

Jak nakoupit levně a pohodlně kvalitní nábytek? Vyzkoušejte eshop SEDNISI.cz, který nabízí kompletní sortiment nábytku pro domácnost a kancelář. Vybrat si tak můžete například jídelní nebo konferenční židle, pohodlné sedací soupravy, nebo například kvalitní postele a zdravotní matrace.

Hledáte-li odborný a kvalifikovaný servis počítačů, případně spolehlivého prodejce výpočetní techniky, využijte služeb společnosti Marsson. Ta Vám může kromě služeb servis notebooků a servis PC nabídnout také další činnosti, jako například službu správa sítí, nebo zabezpečení počítače pomocí antivirového systému Eset.

Sázení je v poslední době velmi oblíbené. Bez sázení si mnoho lidí nedokáže představit život. Vsadit si můžete u klasických kamenných kanceláří, nebo můžete využít také sázkové kanceláře na internetu. Tam najdete takové, jako je sázková kancelář bwin, nebo sázková kancelář bet-at-home. Stačí si jen vybrat. Pokud milujete sport a sázení na něj, tak je pro vás sázková kancelář sportingbet to pravé. Stačí se jen zaregistrovat a můžete se svým sázením začít.

  • Navštivte:

    šřa