O CHIMERu

 

Informace o CHIMERU

CHIMER je mezinárodní projekt. Podílí se na něm škola litevská, česká, španělská, holandská a německá a techničtí partneři z Německa a Finska.

Hlavním cílem projektu je najít a pomocí GPS souřadnic zakreslit památky (kostely, zámky, křížky, …). Tyto “nalezené” objekty se nejen uloží na přístroj GPS , ale také se nafotí z různých stran a natočí se s nimi krátké “šoty”. V informacích o objektu je obvykle minimum textu – většinu záznamu tvoří fotky a video s namluveným textem.

Naměřené GPS souřadnice si bude možné vyhledat na mobilech, jež podporují tuto funkci, na počítačích, ale také v palubním navigačním systému automobilů.

A jaké jsou výhody pro nás, pro žáky? Dozvěděli jsme se o různých památkách v okolí svého bydliště, o kterých jsme předtím ani nevěděli. Dále jsme se naučili zacházet s moderní technikou: s GPS, s digitálním fotoaparátem a s digitální kamerou.

Posílilo to dokonce i naši znalost jazyka HTML, ve kterém tyto stránky programujeme.

Jak nakoupit levně a pohodlně kvalitní nábytek? Vyzkoušejte eshop SEDNISI.cz, který nabízí kompletní sortiment nábytku pro domácnost a kancelář. Vybrat si tak můžete například jídelní nebo konferenční židle, pohodlné sedací soupravy, nebo například kvalitní postele a zdravotní matrace.

Hledáte-li odborný a kvalifikovaný servis počítačů, případně spolehlivého prodejce výpočetní techniky, využijte služeb společnosti Marsson. Ta Vám může kromě služeb servis notebooků a servis PC nabídnout také další činnosti, jako například službu správa sítí, nebo zabezpečení počítače pomocí antivirového systému Eset.

Sázení je v poslední době velmi oblíbené. Bez sázení si mnoho lidí nedokáže představit život. Vsadit si můžete u klasických kamenných kanceláří, nebo můžete využít také sázkové kanceláře na internetu. Tam najdete takové, jako je sázková kancelář bwin, nebo sázková kancelář bet-at-home. Stačí si jen vybrat. Pokud milujete sport a sázení na něj, tak je pro vás sázková kancelář sportingbet to pravé. Stačí se jen zaregistrovat a můžete se svým sázením začít.

  • Navštivte:

    šřa